تاریخچه

شرکت آلی شیمی قم در تاریخ 08/13/ 1376 به صورت شرکت سهامی خاص توسط آقای مهدوی در شهر قم تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت های استان قم با سرمایه 22،020 میلیون ریال به شماره 1607 به ثبت رسید. در سال 1386، شصت درصد از سهام این شرکت، توسط هلدینگ صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر (وابسته به سرمایه گذاری گروه توسعه ملی) و شرکت صنایع بهداشتی ساینا خریداری شده و در سال 1388 نیز چهل درصد سهام آقای مهدوی، به شرکت پاکسان واگذار گردید. در حال حاضر هلدینگ صنعت شوینده به عنوان سهامدار عمده بیش از 93 درصد از سهام شرکت آلی شیمی قم را به خود اختصاص داده است.

آلی شیمی قم به عنوان تولید کننده تخصصی مواد اولیه صنایع شوینده، بهداشتی، آرایشی، رنگ و رزین، لاستیک و تایر، کاغذ، روان کننده ها و گریس ها، نساجی، چرم و صنایع غذایی(تغییر بافت غذاها) با برخورداری از مزیّت عضویت در یکی از بزرگترین هلدینگ های اقتصادی و صنعتی کشور، مفتخر است علاوه بر تامین نیاز شرکتهای تابعه هلدینگ (پاکسان، گلتاش، صنایع بهداشتی ساینا و مروارید هامون) تامین کننده تعداد قابل توجهی از شرکتهای فعال در صنایع مذکور می باشد.

به استناد اساسنامه شرکت، موضوع فعالیت تولید محصولات صنعتی و شیمیایی، بازرگانی داخلی و خارجی، سرمایه گذاری، صادرات، واردات و تامین نیروی انسانی می باشد.

عمده محصولات تولیدی این شرکت، مشتمل بر گلیسیرین، انواع اسیدچرب، تالو صنعتی و رزیدیو می باشد.

افتخارات

تأمین مواد اولیه شیمیایی

ماموریت ما تولید محصولات صنعتی برای تأمین مواد اولیه شیمیایی (گلیسیرین ، اسید چرب   و مواد اولیه صنایع شوینده و سایر صنایع)  در راستای ایجاد ارزش، با در نظر گرفتن مزیت های رقابتی، بکارگیری روشهای ارزش آفرین ، ارتقاء سرمایه های انسانی و در نظر داشتن منافع ذینفعان شرکت آلی شیمی.